25 sierpnia 2024
Dnia 14 maja 2017 roku rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej i relikwii świętych Hiacynty i Franciszka. Figura i relikwie będą przekazywane codziennie bezpośrednio z domu do domu w sąsiedztwie o uzgodnionej porze. Po przekazaniu relikwii wspólnie odmawiamy cząstkę Różańca świętego w intencjach Maryi i zawierzamy swoje rodziny jej Niepokalanemu Sercu.
Peregrynacji towarzyszyć będzie Parafialna Księga Oddania Matce Bożej, która po jej zakończeniu zostanie przekazana do Centrum Modlitwy Zawierzenia na Jasnej Górze. W intencji wszystkich wpisujących się do Jasnogórskich Ksiąg Parafialnych w każdy pierwszy piątek miesiąca sprawowana jest msza święta w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej o godzinie 15.30.
Cud kanonizacyjny za przyczyną świętych Hiacynty i Franciszka:
Na konferencji prasowej w Fatimie rodzice 9-letniego dziś Lucasa, ujawnili szczegóły wypadku, do którego doszło 3 marca 2013 r. na terenie archidiecezji Olinda i Recife w północno-wschodniej Brazylii. Bawiący się z siostrą pięciolatek wypadł w domu swojego dziadka przez okno z wysokości ponad 6 metrów i odniósł poważny uraz głowy.
- Nie mamy wątpliwości, że Lucas jest zdrowy dzięki cudowi, jaki zdarzył się za wstawiennictwem błogosławionych pastuszków z Fatimy - powiedział ojciec chłopca, Joao Batista.
Mężczyzna ujawnił, że w związku z tym, że w trakcie wypadku dziecko utraciło część materii mózgowej, zespół medyczny orzekł po przyjęciu go na oddział, że nawet jeśli poszkodowany przeżyje, to pozostanie w stanie wegetatywnym lub do końca życia będzie niepełnosprawny umysłowo.
Cztery dni po wypadku rodzice poprosili zgromadzenie sióstr zakonnych z Carmelo de Campo Mourao o modlitwę wstawienniczą za dziecko. Te zgodziły się odmawiać modlitwę przy znajdujących się w ich kaplicy relikwiach błogosławionych Franciszka i Hiacynty.
- Podobnie także i my, najbliżsi, modliliśmy się za wstawiennictwem pastuszków. 9 marca Lucas obudził się i zaczął z nami rozmawiać. 15 marca nasz syn wyszedł ze szpitala - ujawnił Joao Batista.
Ojciec dziecka dodał, że w zespole medycznym, który orzekł, że przypadek uzdrowienia Lucasa należy uznać za niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia, byli zarówno wierzący, jak i ateiści.
Żródło: PAP/RIRM
Msza święta kanonizacyjna Hiacynty i Franciszka