Guadalupe

Wydarzenia » Guadalupe

Apostolat Różańca i Płaszcza Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

Pierwsze spotkanie 15 sierpnia 2023r. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Drugie spotkanie 22 października 2023r. Uroczystość św. Jana Pawła II.

Apostolat Różańca świętego i Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe, powołała pani Naty de Anda w 2010 r. na skutek osobistego wielkiego nabożeństwa do NMP z Guadalupe. Głównym celem jest zjednoczenie osób w modlitwie różańcowej w rodzinach i wspólnotach w intencjach o które prosiła Matka Boża i proponowanych przez członków. Apostolat dostał pełne pozwolenie na działanie i imprimatur udzielony przez Jego Eminencję Kardynała Juan Sandoval Iniguez i Arcybiskupa Guadalajara w dniu 23 maja 2011 roku. Otrzymał również specjalne błogosławieństwo obecnego Papieża Franciszka.

Płaszcz Matki Bożej został wykonany zgodnie z tym co widział w objawieniu Juan Diego oraz w wizji, jaką miała pani N.de Anda w meksykańskiej miejscowości Jalisco. Na zewnątrz płaszcza zostały wyhaftowane gwiazdy jak na tilmie Juan Diego, a wewnątrz mapa wszystkich kontynentów, klucze Watykanu, obraz NMP z Guadalupe oraz Betlejem i Hostia św. z napisem ”JHS” jako znak Chleba Życia oraz miejsce lub kraj przeznaczenia płaszcza.

Cele i zadania Apostolatu w Kościele:

Rozpowszechnianie modlitwy różańcowej i zjednoczenie wszystkich na wspólnej modlitwie przy małej kopii cudownego obrazu Najświętszej Dziewicy z Guadalupe, którą to kopie otrzymaliśmy w darze od młodzieży meksykańskiej, którą gościliśmy w naszej parafii podczas Światowych Dni Młodzieży;

Modlitwa w intencjach:

• o pokój na świecie, za ojczyznę i świat;
  • za rodziny i w obronie życia poczętego;
  • za kapłanów, osoby konsekrowane i cały Kościół św.;
  • za oddalonych od Kościoła, za więźniów i emigrantów, przestępców;
  • za chorych i cierpiących.

Za: http://www.siechnice.archidiecezja.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=839:2022-09-17-08-00-03&catid=4:grupy-parafialne&Itemid=36