Rekolekcje Kapłańskie Medjugorje 2019

Wydarzenia » Rekolekcje Kapłańskie Medjugorje 2019

W dniach od 8 do 13 lipca 2019 roku odbyły się w Medjugoriu  24  Międzynarodowe Rekolekcje Kapłańskie  Pod tytułem: "Pójdź za mną", które prowadził O. Marinko Šakota.Kilka konferencji Wygłosił abp Henryk Hoser.

O. Marinko  urodził sięw Čitluku w 1968 r., gdzie ukończył szkołę podstawową, jak rownież pierwszą klasę szkoły średniej. Po wybraniu powołania franciszkańskiego, rozpoczął nauki w seminariumduchownym w miejscowości Visoko, gdzie ukończył dwie klasy licealne. Pozostałe dwie klasy ukończył w Dubrowniku, gdzie rownież zdał maturę. Habit franciszkański przywdział 15. lipca 1987 r. w Humcu, w którym odbył roczny nowicjat. Studia filozoficzne i teologiczne rozpoczął w Sarajewie na uczelni Teologii Franciszkańskiej (1989-1990), kontynuował je w Zagrzebiu na Wyższej Szkoły Jezuitów (1990-1992),dyplom zaś uzyskał w 1995 roku w Fuldzie w Niemczech. Śluby wieczyste złożył w 1993 roku w miejscowościŠiroki Brijeg. Diakonem został w Zagrzebiu w roku 1996, tego samego roku został także kapłanem we Frohnleiten. Służbę rozpoczął od rocznego pobytu w klasztorze franciszkańskim w Innsbrucku, następnie był pomocnikiem duchowym w Frohnleiten oraz kapelanem w Augsburgu. Przez trzy lata pełnił służbę jako kapelan w Mostarze, a przez siedem lat był proboszczem parafii w Gradniciach. Od września 2010 roku jest kapelanem parafii w Medziugorju.

Poniżej przedstawiamy zapis audio rekolekcji w języku polskim i w tłumaczeniu na kilka języków.